15 minut na naukę języka? Czy wydaje Ci się czasem, że jeśli masz ‘tylko’ kilkanaście minut, to nie ma sensu niczego robić? To za mało czasu?

Tymczasem 15 minut można bardzo produktywnie (i przyjemnie) wykorzystać. Podam Ci kilka przykładów i chętnie poczytam o Twoich, jeśli takie masz.

Radio – kilkanaście minut to dużo czasu na stopniowe osłuchiwanie się z językiem lub przypominanie słówek i zwrotów.

Podkasty – to wystarczający czas na wysłuchanie krótkiego podkastu i powtórzenie tekstu za lektorem.

Czytanie – artykuł albo fragment książki? Z polskimi pewnie nawet się nie zastanawiasz J

Oglądanie – może krótki serial albo kawałek dłuższego? Kiedy nie miałam czasu na obejrzenie całego odcinka, dzieliłam go sobie na części. Seriale, wszystkie, mają to do siebie, że akcji się nie traci. Na znajomości języka za to na pewno się zyskuje.

Rozmowa – można uciąć krótką pogawędkę z obcojęzycznym znajomym, napisać kilka komentarzy w grupie językowej i przeczytać, co napisali inni. Można też wejść na obcojęzyczny czat, jeżeli czujesz się na siłach.

Opowiadanie – można napisać krótko na zadany sobie temat. A może spróbujesz napisać opowiadanie erotyczne? Zapewniam Cię, że to świetne ćwiczenie. Być może byłoby to Twoje pierwsze takie opowiadanie, tym bardziej warto spróbować.

Ćwiczenie gramatyczne – idealna ilość czasu na zrobienie jednego ćwiczenia.

Słówka – w ciągu 15 minut jesteś w stanie zapamiętać kilka słów (lub fraz – jeszcze lepiej, bo tak jest skuteczniej), korzystając z mnemotechnik. Wkuwanie to strata czasu, szkoda nawet tak krótkiego. Jak przyswajać słowa za pomocą mnemotechnik pisałam TUTAJ.

Tekst piosenki – w kwadrans jesteś w stanie przetłumaczyć prosty tekst. Dodatkowo możesz poznać nowe słowa.

 

Zapewniam Cię, że wszystko, co robisz, także przyswajanie nowego języka, składa się z dużej ilości kwadransów. Dlatego nie „nic nie robienie”, ale przekonanie, że nic w tym czasie zrobić nie można, jest bez sensu.

 

Dołączyłaś już do grupy dla kobiet, które chcą czuć się swobodnie w języku obcym?
Jeśli nie, WSKAKUJ TUTAJ!

 

Jeśli mój post pomógł Ci w czymś, do czegoś Cię zainspirował – napisz mi o tym w komentarzu.

Please follow and like us:

Zapisz się na kurs "Zapamiętaj słowa raz a dobrze!"

Zapisując się na kurs wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania newslettera. Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji handlowych o produktach.

autoresponder system powered by FreshMail
 

ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY MOTYWATOR JĘZYKOWY I ODBIERZ SWÓJ PREZENT

Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych danych w celu otrzy­my­wa­nia newslettera. Wyrażam zgodę na otrzy­my­wanie in­for­ma­cji han­dlo­wych o produktach.

autoresponder system powered by FreshMail
 

Jak rozumieć nativów? - Zapisz się na webinar

Zapisując się na kurs wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania newslettera. Wyrażam zgodę na przesyłanie mi informacji handlowych o produktach.

autoresponder system powered by FreshMail